Výstava

Muzeum historických nočníků a toalet - muzejní noc 2024

Informace:

Lze zakoupit občerstvení

Muzejní noc v Muzeu historických nočníků a toalet je letos zaměřena na hygienu astronautů s názvem "Jak to funguje ve vesmíru". Hlavní host, bývalý československý kosmonaut Ing. Vladimír Remek, povede od 20:00 hod. besedu o náročnosti vykonávání běžných lidských činností v prostředí bez gravitace. Muzeum historických nočníků a toalet se již tradičně účastní Festivalu muzejních nocí, který pořádá asociace muzeí a galerií ČR.  Kromě stálé expozice s cca 2000 vystavenými předměty uvidí návštěvníci dvě originální kosmické toalety z rakety Sojuz a orbitální stanice MIR a dozví se mnoho zajímavého, například, jak se likviduje nepotřebný biologický materiál v kosmickém prostoru. Návštěvníky čeká i další doprovodný program, včetně dobré hudby a stánek s občerstvením. Vstupné je dobrovolné, 10% sleva na knihu "Toalety, nočníky a jiné souvislosti".

Muzeum historických nočníků a toalet

Adresa: V Potočkách 1020/6, Praha 4

Instituce: Muzeum historických nočníků a toalet

Jejda,
vybraným kritériím neodpovídá žádná akce.